Miejsca Pielgrzymkowe na Podkarpaciu

Kalwaria Pacławska - Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Kalwaria Pacławska to niewielka wieś, położona tuż przy granicy z Ukrainą, 24 km od Przemyśla. Znajduje się tutaj sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. To podwójne wezwanie nie jest przypadkowe, gdyż poza kultem męki pańskiej, klasztorny kościół słynie przede wszystkim z cudownego obrazu, który po bardzo burzliwych  losach ostatecznie trafił do kościoła w tej niewielkiej wiosce. Pierwszy cud, za wstawiennictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej odnotowano już w 1685 r. Od tego czasu do Kalwarii Pacławskiej codziennie przybywają pątnicy i grupy pielgrzymów, pragnący przed obliczem Matki Boskiej Słuchającej modlić się o wyproszenie potrzebnych łask u jej syna, Jezusa Chrystusa.

Leżajsk – Bazylika Zwiastowania NMP

 

Leżajsk jest miastem położonym, w północnej części województwa podkarpackiego, w Dolinie Sanu. Znajduje się tutaj zespół klasztorny oo. bernardynów oraz Bazylika Zwiastowania NMP, w której umieszczono słynący cudownymi łaskami obraz Matki Bożej Pocieszenia. Kult Pani Leżajskiej sięga aż XVI w., kiedy to jednemu z miejscowych piwowarów – Tomaszowi Michałkowi objawiła się Maryja wraz z Józefem i nakazała wybudowanie kościoła. W kolejnych stuleciach kult  Matki Bożej Leżajskiej rozszerzał się, do tego stopnia, że w 1891 r. Stolica Apostolska ogłosiła 7 maja świętem Matki Boskiej Leżajskiej Pani Pocieszenia.

Dębowiec – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej


Dębowiec to wieś położona na Pogórzu Jasielskim, na zachodzie województwa podkarpackiego. Jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez pielgrzymów za sprawą znajdującego się tam Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, zwanego polskim La Salette. Szczególnym kultem, wśród odwiedzających Dębowiec pielgrzymów, cieszy się figura Matki Bożej Płaczącej, koronowana w 1996 r. przez nuncjusza apostolskiego ks. apba J. Kowalczyka. Na placu sanktuaryjnym obok kościoła znajduje się kalwaria saletyńska, przedstawiająca trzy części objawienia się Matki Bożej w La Salette.

ARTYKUŁY LITURGICZNE – DEWOCJONALIA – KSIĘGARNIA KATOLICKA – KSIĄŻKI RELIGIJNE

Cmolas – Sanktuarium Przemieniania Pańskiego

 

Cmolas to miejscowość w powiecie kolbuszowskim, w centrum województwa podkarpackiego. Pielgrzymi znajdą tutaj Sanktuarium, w którym umieszczono obraz Przemienienia Pańskiego, słynący cudownymi łaskami od kilkuset lat. Pierwsze wiadomości o cudach dokonywanych za pośrednictwem obrazu Chrystusa Przemienionego pochodzą z II poł. XVII w., a wszystkie cuda, jakie wypraszają pątnicy, dokumentowane są w specjalnej księdze. Z roku na rok przybywa wiernych, którzy pielgrzymują do Cmolasu, aby modlić się o potrzebne łaski.

 

Dukla – Sanktuarium św. Jana z Dukli

 

Dukla to miasto w powiecie krośnieńskim, położone nad rzeką Jasiołka, u podnóża góry Cergowa, w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego. Dukla stałą się miejscem popularnym wśród pielgrzymów przede wszystkim ze względu na powstałe tam Sanktuarium, w którym znajdują się relikwie św. Jana, przywiezione z Lwowa. Przybywający tutaj pątnicy zwracają się do świętego o wyproszenie potrzebnych łask, odprawiane są także specjalne nabożeństwa – Godzinki o św. Janie z Dukli i procesje z jego relikwiami.

 

Established in 1995

Nulla hendrerit metus et tincidunt tristique. Fusce molestie commodo mauris, vitae vestibulum tortor venenatis non. Pellentesque quis urna a magna bibendum volutpat a at nisl. Suspendisse finibus, tortor id gravida feugiat, nulla leo venenatis nisi, et aliquam quam ligula eget dui. Suspendisse lectus lorem, varius vel dapibus a, vestibulum a eros. Sed sed magna in neque commodo pretium.

We look forward to your stay.

John & Steven

Mission

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Vision

Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Values